Αθλητισμός και FitnessΤένις

Σβετλάνα Κουζνέτσοβα: τένις, την οικογένεια, την προσωπική ζωή και τα χόμπι

Κουζνέτσοβα Σβετλάνα Aleksandrovna - μια εξαιρετική παίκτης του τένις, έχει κερδίσει πολλούς αγώνες Grand Slam. Τιμάται πλοίαρχος του αθλητισμού της Ρωσίας.

Σβετλάνα Κουζνέτσοβα: βιογραφία

Γεννήθηκε μελλοντικό πρωταθλητή 27 Ιουνίου, 1985 στην Αγία Πετρούπολη σε μια οικογένεια των αθλητών. Από την παιδική ηλικία, Σβετλάνα εμφυσήσει την αγάπη για έναν υγιεινό τρόπο ζωής. Κάθε πρωί για μια οικογένεια που ξεκίνησε με μια κοινή χρέωση, βόλτες στον καθαρό αέρα.

Όταν αρχίζω να συνεχίσει σοβαρά Σβετλάνα Κουζνέτσοβα σπορ; Τένις έχει γίνει γι 'αυτήν ένα μέρος της ζωής στην ηλικία των δεκαεπτά. Όντας στο γήπεδο, το κορίτσι αισθάνθηκε μια πραγματική απόλαυση. Αυτά τα συναισθήματα, κατάφερε να διατηρήσει στην ενήλικη ζωή.

Η πρώτη μεγάλη νίκη ήρθε στην Svetlana το 2001, όταν ο αθλητής έχει λάβει επαγγελματικό καθεστώς των 16 ετών. Στην πρώτη σεζόν κέρδισε τιμητική ITF τουρνουά. Το 2004, ο αθλητής έφτασε στο τελικό στάδιο του US Open και κέρδισε το διαγωνισμό. Αλλά η απροσδόκητη επιτυχία ήταν μόνο η αρχή. Επειδή τώρα το τένις κατανοητό ότι τα νέα επιτεύγματα που απαιτούν ακόμη πιο σκληρή δουλειά στον τομέα της κατάρτισης και την αύξηση της δέσμευσης.

Νίκη και βραβεία Σβετλάνα

Κουζνέτσοβα Σβετλάνα Aleksandrovna περισσότερους άλλους παίκτες ρωσική τένις στον τελικό αγώνα αποδείχθηκε μια σειρά από τουρνουά Grand Slam. Σε ένα τέτοιο υψηλό φάση των διαγωνισμών αθλητής φτάνει 6 φορές στο διπλό του ανταγωνισμού, και 4 φορές στο απλό.

Όπως προαναφέρθηκε, η Σβετλάνα είναι ο νικητής του Ανοικτού Πρωταθλήματος των Ηνωμένων Πολιτειών. Το 2004, στον τελικό αγώνα του διαγωνισμού Κουζνέτσοβα κέρδισε πάνω από μια άλλη Ρωσίδα αθλήτρια Elenoy Dementevoy. Στη συνέχεια τελικό, στον οποίο τενίστας επανενωθεί με τον συμπατριώτη, πήρε θέση στο τουρνουά «Roland Garros» το 2009, η οποία κέρδισε την αθλήτρια Ντινάρα Σάφινα.

Τι άλλα επιτεύγματα καθιερωθεί ως Σβετλάνα Κουζνέτσοβα; Ας τένις της όσο 30 φορές για να δράσει στον τίτλο ταιριάζουν με μεγαλύτερα τουρνουά του κόσμου. Μέχρι σήμερα, ο αθλητής μοιράζεται την πρώτη θέση στην κατάταξη της ρωσικής αθλητών, σύμφωνα με τον αριθμό των τελικών, μαζί με Maratom Safinym και η Μαρία Σαράποβα.

Σβετλάνα Κουζνέτσοβα (παίκτης του τένις): η προσωπική ζωή και τα χόμπι

Έξω από το γήπεδο τένις Ρωσική αθλητής προσπαθεί να ζήσει μια φυσιολογική ζωή. Σβετλάνα είναι μια μανιώδης οπαδός του ποδοσφαίρου. Η μεγαλύτερη χαρά που φέρνει μια επίσκεψη στο αγαπημένο αγώνες της ομάδας τους - Πετρούπολη «Zenith». Παρακολουθήστε συλλόγου σας Κουζνέτσοβα Ι V ανάμεσα παραστάσεις στο τουρνουά κόσμο του τένις.

Μια άλλη αδυναμία Svetlana - snowboard. Επιπλέον, στον ελεύθερο χρόνο παίκτης κατάρτιση του τένις λατρεύει να χορεύει στη σύγχρονη μουσική, να σπουδάσουν ξένες γλώσσες.

αναζήτηση συντρόφου είναι μακράν δεν είναι το πιο σημαντικό έργο που αντιμετωπίζει μια Σβετλάνα Κουζνέτσοβα. Τένις αυτή τη στιγμή λειτουργεί προτεραιότητα για τους αθλητές, όπως κατ 'επανάληψη έχει δηλώσει ρωσική πρωταθλητής τον εαυτό της.

οικογένεια

Ως νέος πατέρας, Σβετλάνα ήταν που ασχολούνται με την ποδηλασία, και τώρα συμμετέχει στην κατάρτιση των νέων αθλητών σοβαρή αρχή στο συγκεκριμένο πειθαρχία.

Η μητέρα του τένις επανειλημμένα κέρδισε χρυσά μετάλλια σε όλες το ίδιο το ποδήλατο, ιδίως 6 φορές κέρδισε τα παγκόσμια πρωταθλήματα. Κατέχει τον τίτλο του Τιμήθηκε Master of Sports της ΕΣΣΔ. Σήμερα λειτουργεί ως προπονητής σε ένα σχολικό αθλητισμό στην Αγία Πετρούπολη.

Αδελφός Σβετλάνα Κουζνέτσοβα είναι ο αντιπρόεδρος πρωταθλητής των Ολυμπιακών Αγώνων στην Ατλάντα, όπου σε ένα χρόνο παρήγαγε σημαντικά βραβεία στα ρωσικά αγώνες της ομάδας στην πίστα ποδηλασίας.

Τα τελευταία επιτεύγματα των αθλητριών

Ποιες επιτυχίες έχει να επιδείξει σήμερα η Σβετλάνα Κουζνέτσοβα; Το τένις είναι ακόμα παραμένει για την εργασία ολόκληρη τη ζωή της.

Το 2015, στο ματς με την ιταλική Francheski Skyavone στη σειρά Grand Slam στη Γαλλία αθλητής έπαιξε το μεγαλύτερο ματς στην καριέρα του, θέτοντας ένα ρεκόρ. Μετά τη συνάντηση, ο Ρώσος έχασε για να ανταγωνιστεί, και ο συνολικός χρόνος που δαπανάται από τους παίκτες του τένις στο γήπεδο, ήταν 3 ώρες και 50 λεπτά.

Στην ίδια σεζόν 2015/2016 Σβετλάνα Κουζνέτσοβα chalked ένα άλλο πρωτάθλημα στο τουρνουά «Κύπελλο του Κρεμλίνου». Στο τελευταίο παιχνίδι του πρωταθλητή ξεπέρασε μια άλλη ρωσική Αναστασία Pavlyuchenkova. Η συνάντηση έληξε σε δύο σύνολα, στο σχέδιο το οποίο δαπανήθηκε μόνο 1 ώρα, 18 λεπτά.

Το τελευταίο επίτευγμα στην πρόσφατη καριέρα της Svetlana είναι να κερδίσει τη σειρά «Premier» των γεγονότων, η οποία πραγματοποιήθηκε στο Σίδνεϊ το τρέχον έτος. Στο δρόμο προς τον τίτλο Κουζνέτσοβα έχει παρακαμφθεί το πλέγμα των αξιολογήσεων αθλητές όπως Σιμόνα Χάλεπ, Sabine Lisicki και Sara Errani. Κατά την τελευταία συνεδρίαση του τουρνουά Svetlana νίκησε τενίστας από το Πουέρτο Ρίκο Monica Puig. Έτσι, ο Ρώσος αθλητής κέρδισε το 16ο τίτλο της καριέρας της.

Copyright © 2018 el.unansea.com. Theme powered by WordPress.