Αθλητισμός και FitnessΠοδόσφαιρο

Euro 1996: Τα αποτελέσματα και τα γεγονότα

Το 1996 φιλοξένησε το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου. Ο χώρος έγινε στην Αγγλία. Euro 1996 έχει μείνει στην ιστορία με πολλούς οπαδούς του ποδοσφαίρου. Το τουρνουά έχει φέρει νέους κανόνες και να δείξουμε στον κόσμο debutants μεγάλες διοργανώσεις: Κροατία, Δημοκρατία της Τσεχίας, την Τουρκία, τη Βουλγαρία, την Ελβετία και τη Ρωσία. Στο Euro 1996, το Ηνωμένο Βασίλειο για τελευταία φορά να δείξουν καλύτερη πλευρά τους, φτάνοντας στα ημιτελικά. Την ίδια πρωταθλήματος υπήρχε ένας κανόνας του «Golden Goal» και αυξηθεί ο αριθμός των χωρών που συμμετέχουν είναι 2 φορές (μέχρι 16).

προκριματικό τουρνουά

προκριματικό τουρνουά δεν θυμάμαι καμία αίσθηση. Έκπληκτος μόνο η Σουηδία, η οποία ήταν το χάλκινο μετάλλιο του τελευταίου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, που δεν έρχονται στο τελευταίο μέρος. Σηκώθηκε πάνω από την Ελβετία και την Τουρκία.

Με την αύξηση του αριθμού των χωρών που έχουν τη δυνατότητα να συμμετάσχουν στο τουρνουά περισσότερες ομάδες είχαν την ευκαιρία να φύγει από την ομάδα. Στο Euro 1996 μετά την κατάρρευση της ΕΣΣΔ και της Τσεχοσλοβακίας πήγε στη Ρωσία και την Τσεχική Δημοκρατία.

Ομάδα Α

Στην ομάδα ήταν η Βρετανία, η Ολλανδία, τη Σκωτία και την Ελβετία.

Παλεύουν εδώ ξεκίνησε με το πρώτο ματς Euro 1996. Στον πρώτο γύρο της Ελβετίας νικήσει την Αγγλία και την Ολλανδία δεν θα μπορούσε να νικήσει τη Σκωτία. Δεύτερο σκέλος εξηγήσει τα πάντα: Οι οπαδοί νικήσει τους αντιπάλους με το σκορ 2: 0.

Στον τρίτο γύρο της Αγγλίας αντιστάθηκαν Ολλανδία και σκόραρε τέσσερα γκολ. Σε μια παράλληλη συνάντηση στην Ελβετία Σκωτία κέρδισε 1: 0. Ολλανδία σε αυτή την κατάσταση δεν προέρχονται από την ομάδα, αλλά Σκωτία δεν θα μπορούσε να κρατήσει πίσω από την επίθεση και έχασε τη μπάλα. Στα πλέι-οφ ήρθε, την Αγγλία και την Ολλανδία.

Ομάδα Β

Η ομάδα ήταν η Γαλλία, η Ισπανία, η Ρουμανία και τη Βουλγαρία.

Παρά τα προφανή φαβορί, θα αποτολμήσει έξω στο τελευταίο λεπτό του τρίτου σταδίου. Στο Euro 1996 ποδόσφαιρο στην ομάδα του στον τελικό μισό, η Γαλλία και η Βουλγαρία ήταν 4 μονάδες στην Ισπανία - 2, μόνο η Ρουμανία είχε μείνει με 0.

Στο τελευταίο παιχνίδι του πρώτου Ισπανία, η Ρουμανία χρειάζεται για να κερδίσουμε, ώστε να καταφέρει να μόλις έξι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Η Γαλλία δεν είναι εύκολο να κερδίσει τη Βουλγαρία.

Ομάδα Γ

Η ομάδα περιλαμβάνει τη Γερμανία, την Τσεχική Δημοκρατία, την Ιταλία και τη Ρωσία.

Πολλοί αναλυτές υποστηρίζουν ότι η ρωσική εθνική ομάδα είναι το ισχυρότερο σε ολόκληρο το μετασοβιετική ιστορία. Η ηλικία ήταν οι καλύτεροι παίκτες, σχεδόν όλοι ήταν στα κορυφαία ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Ωστόσο, η ρωσική ομάδα είχε καμία τύχη στο Euro 1996. Τα αποτελέσματα απογοήτευσε πολλούς θαυμαστές, αλλά δεν πρέπει να λησμονείται ότι η ομάδα είχε μελλοντικών πρωταθλητών και ασημένια μετάλλια. Έγινε μια ισχυρή αντίπαλος της Ιταλίας.

Η Γερμανία κέρδισε την ομάδα χωρίς να δεχτεί γκολ. Η δεύτερη ισχυρότερη ομάδα έγινε η Τσεχική Δημοκρατία, η οποία κατάφερε να κερδίσει τους Ιταλούς. Η Ρωσία ολοκλήρωσε την φάση των ομίλων στην τέταρτη θέση.

Ομάδα Α

Η ομάδα περιλαμβάνει την Πορτογαλία, την Κροατία, τη Δανία και την Τουρκία.

Σε αυτή την ομάδα, πολλοί ενδιαφέρθηκαν στη Δανία. Τρέχουσα κάτοχος του Κυπέλλου στάθηκε ισχυρή σύνθεση, η οποία ήταν ακόμα καλύτερα από ό, τι πριν από τέσσερα χρόνια. Στο πρώτο στάδιο, δεν ήταν σε θέση να νικήσει την Πορτογαλία, έπαιξε μια ισοπαλία. Κροάτες νίκησαν τους Δανούς 3: 0. Η νίκη εναντίον της Τουρκίας δεν τους επιτρέπουν να αποχωρήσει από την ομάδα. Στα πλέι-οφ από την Πορτογαλία και την Κροατία. Η τελευταία θέση στην ομάδα που καταλαμβάνεται από τους Τούρκους.

προημιτελικό

Προημιτελικό αγώνες δεν παρουσιάζονται στο κοινό πολλά γκολ. Ορισμένα παιχνίδια και δεν έληξε με λευκή ισοπαλία. Μόνο μία ομάδα έχει σκοράρει δύο γκολ.

Ένα ζευγάρι από την Αγγλία και την Ισπανία είναι η πιο ενδιαφέρουσα. Και οι δύο ομάδες δημιούργησαν μια θάλασσα από πιθανότητες, αλλά σκόραρε στην κανονική διάρκεια του αγώνα απέτυχε. Όλα αποφασίστηκε στη διαδικασία των πέναλτι, όπου οι Βρετανοί ήταν αλάθητος. Στην εθνική ομάδα της Ισπανίας Φερνάντο Ιέρο έκανε ένα λάθος, και ένα εγκεφαλικό επεισόδιο του τερματοφύλακα υποδοχής κατάφερε να αποκρούσει. Υποσύνολο: 4: 2 από spot.

Στα προημιτελικά, η Κροατία έχει μια τρομερή Γερμανία. Κροάτες ξεκίνησαν τον αγώνα έντονα, αλλά λερωθεί στα γερμανικά ποδοσφαιριστής στη δική του περιοχή πέναλτι, μετά το οποίο η ποινή έχει εφαρμοστεί σωστά. 51 λεπτά Κροατία έπαιξε μπάλα, αλλά μετά από λίγα λεπτά είχε αποβληθεί Στίματς. Η Γερμανία πήρε σχεδόν αμέσως πλεονέκτημα και πήρε το προβάδισμα. Αποτέλεσμα: 2: 1 υπέρ των Γερμανών.

Η Τσεχική Δημοκρατία είχε να αντιμετωπίσει μια τρομερή επίθεση της Πορτογαλίας. Τσεχία Άμυνας Διακρίσεις αντιμετωπίσουν τις επιθέσεις του Λουίς Φίγκο και Rui Costa. 53 λεπτά μέσος Karel Poborsky έδωσε την Τσεχική Δημοκρατία προς τα εμπρός. Η Πορτογαλία δεν ήταν σε θέση να εξομαλύνει το σκορ, παρά την απομάκρυνση των Lathan 83 λεπτά.

Ο αγώνας Γαλλία-Ολλανδία προσέλκυσε ιδιαίτερη προσοχή. Σε αυτό το ζευγάρι συνάντησε μια μεγάλη ομάδα ικανή να λάμψει. Ωστόσο, ο αγώνας ήταν βαρετή. Στα περισσότερα από τη στιγμή που το κοινό δεν είδε στόχους. Στην διαδικασία των πέναλτι σκορ ήταν σε θέση να Klarensa Zeedorfa. Αποτέλεσμα: 5: 4 για τις κυρώσεις στους ημιτελικούς στη Γαλλία.

ημιτελικός

Ζευγάρι η Γερμανία, η Αγγλία δεν μπορούσε να αποφασίσει ποιος θα πήγαινε για να τον κύριο χρόνο. Κατά το πρώτο εξάμηνο, η ομάδα σημείωσε μία μπάλα. Στο πέναλτι γερμανική τερματοφύλακας Ανδρέας Köpke αντανακλάται σοκ και οδήγησε την ομάδα του στον τελικό. Αποτέλεσμα: 6: 5 σχετικά με τις κυρώσεις.

Ο αγώνας Τσεχική Δημοκρατία, η Γαλλία έλαβε το πιο βαρετό στο πρωτάθλημα. Κανονική διάρκεια γκολ χωρίς αποτέλεσμα. Όλα αποφασίστηκε σε μια διαδικασία των πέναλτι, όπου και πάλι οι πρώτοι δέκα εγκεφαλικά επεισόδια ήταν αλάνθαστο, και στη συνέχεια, η Τσεχική Δημοκρατία τερματοφύλακας έσωσε ποινή. Αποτέλεσμα: 6: 5 σχετικά με τις κυρώσεις.

Euro 1996 Τελικοί

Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα τελικό υπόσχονται να είναι συναρπαστικό. Ποιος κέρδισε το Euro 1996; Αυτή η ερώτηση μπορεί να ακουστεί από τους νέους οπαδούς. Μέχρι το τέλος του τουρνουά, η Γερμανία ήρθε με σοβαρές απώλειες. Πολλοί από τους βασικούς παίκτες τραυματίστηκαν. Το αίτημα για το παιχνίδι περιλαμβάνονται μόνο 16 παίκτες, με πέντε αντικατάστασης ήταν δύο τερματοφύλακες.

Τσέχοι πήγε και καλύτερα. Δεν είχε αναστολές και τους τραυματισμούς των παικτών. Παρά την δυσάρεστη κατάσταση, η Γερμανία ήταν σε θέση να βγούμε έξω και να κερδίσει. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Τσέχοι πήρε το προβάδισμα. Με 69 λεπτά στο γήπεδο υπήρχε ένα εφεδρικό Γερμανία επιθετικός Oliver Bierhoff. Μέσα σε έξι λεπτά που ισοφάρισε, καθώς και στην παράταση σκόραρε το «Χρυσή Μπάλα».

Euro 1996 Ποδόσφαιρο Γερμανία έφερε μόνο το τρόπαιο εδώ και πολλά χρόνια. Χώρα κατανοήσει τη συστημική κρίση, και οι οπαδοί έπρεπε να περιμένουν πολύ καιρό για νέες νίκες.

Copyright © 2018 el.unansea.com. Theme powered by WordPress.