Αθλητισμός και FitnessΕξωτερική Σπορ

Βιογραφία ρωσική σκιέρ Evgeniya Dementeva

Ρωσική σκιέρ παρουσιάζουν τακτικά καλά αποτελέσματα, συμπεριλαμβανομένων και των Ολυμπιακών Αγώνων. Για παράδειγμα, οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2006 στο Τορίνο ήταν το τουρνουά θρίαμβο Evgeniya Dementeva, ο οποίος κέρδισε δύο μετάλλια.

Πρόωρη σταδιοδρομία

Εβγκένι Aleksandrovich Dementev γεννήθηκε 17 Ιανουαρίου του 1983 στο χωριό της Τάιγκα Χάντι Μανσίσκ Αυτόνομη Okrug. Στη διάρκεια των σπουδών στο σχολείο, άρχισε να παρακολουθήσουν το αθλητικό τμήμα, όπου ενδιαφέρονται για σκι και εκπαιδεύονται υπό τη διεύθυνση Valeriya Uhova. Στα 17 χρόνια τους νέους Jack κλήθηκε να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Ρωσίας, η οποία κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, έτσι ώστε να ήταν στην εθνική ομάδα για τις επερχόμενες εκτοξεύσεις.

Τα τρία πρώτα χρόνια της βιογραφίας του σκι Evgeniya Dementeva πραγματοποιήθηκε σε αγώνες της νεολαίας όπου οι νέοι της Ρωσίας αν και δεν πήρε στο βάθρο, αλλά συχνά βρέθηκε στην πρώτη δεκάδα. Για επαγγελματίες προπονητές εμπειρία κάλεσε αθλητή και τη ρωσική σκηνή των διεθνών αγώνων. Το 2003 στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Νέων Eugene ήταν η πρώτη φορά στο βάθρο, τερματίζοντας πρώτη, τρίτη, και στη συνέχεια να γιορτάσουν τη νίκη σε απόσταση 10 χιλιομέτρων.

Ολυμπιακή επιτυχία

Επειδή ήταν δύσκολο να φανταστεί κανείς μια ρωσική εθνική ομάδα στο παγκόσμιο πρωτάθλημα χωρίς Evgeniya Dementeva. Τον Φεβρουάριο του 2004, σε ένα στάδιο στη Γαλλία, ο Ρώσος προστέθηκε στον κουμπαρά πρώτο της μετάλλιο στο ανώτερο πρωτάθλημα, έχοντας κερδίσει «χάλκινο» στο ρελέ, και λίγο αργότερα, στη Σουηδία, κέρδισε και την προσωπική ανταμοιβή, λαμβάνοντας το «ασημένιο» στην κούρσα για 15 χιλιόμετρα.

Χωρίς να μπουν στην Ολυμπιακή ομάδα το 2002, Eugene αξιοθέατα για τους επόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες και με μια μεγάλη στάση άρχισε να αποδείξει την ανάγκη τους να συμμετέχουν σε αυτά τα παιχνίδια. Ως αποτέλεσμα, το Δεκέμβριο του 2004, ήταν η πρώτη από μια τράπεζα προσωπική γουρουνάκι Evgeniya Dementeva χρυσό μετάλλιο στον αγώνα 15 χιλιομέτρων, η οποία εμφανίστηκε λίγο μετά, και το δεύτερο - σε απόσταση 30 χιλιομέτρων.

Ως αποτέλεσμα των Ολυμπιακών Αγώνων στο Τορίνο το 2006, ένας από τους διεκδικητές για την υψηλότερη βαθμολογία και ήταν Evgeny Dementiev. Η σκιέρ από τη Ρωσία στον πρώτο αγώνα επιβεβαίωσε σοβαρές προθέσεις του - στο Δίαθλο 15 + 15 χιλιόμετρα δεν είχε ίσα, και έφερε την ομάδα του χρυσό μετάλλιο. Στην ομάδα σκυταλοδρομίας να αποδίδουν καλά δεν θα μπορούσε - η ρωσική κουαρτέτο ήταν μόλις έξι, αλλά στο μαραθώνιο 50 χιλιομέτρων Ευγένιος ήταν πίσω στο βάθρο, να γίνει η δεύτερη.

σκάνδαλο ντόπινγκ

Μετά την επιτυχία στο Τορίνο ρωσική σκιέρ συνέχισε την επιτυχημένη απόδοση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα, και για τα επόμενα τρία χρόνια τετραπλασιάστηκε στην πρώτη σκαλί του βάθρου τρεις φορές σε επιμέρους τύπους προγραμμάτων. Αλλά το 2009, τα μέσα ενημέρωσης που δημοσιεύθηκε την θλιβερή είδηση για τους οπαδούς - Yevgeny Dementyev, Ολυμπιονίκης στο Τορίνο, ήταν ύποπτος για ντόπινγκ. δείγμα του «Α» έδειξε ένα θετικό αποτέλεσμα, τότε οι Ρώσοι ανακοίνωσε την αποχώρησή του, αρνούμενος να δούμε ένοχος στο περιστατικό.

Η επιστροφή στον αθλητισμό

Όμως, μετά την περίοδο της Στέρηση, Eugene αποφάσισε να επιστρέψει στο άθλημα, ελπίζοντας να πάρει στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Σότσι. Η πρώτη φορά που μια ρωσική σκιέρ πραγματοποιείται μόνο στα εθνικά πρωταθλήματα και ευρωπαϊκά πρωταθλήματα, αλλά να επιστρέψει στην εθνική ομάδα δεν ήταν σε θέση, ως αποτέλεσμα της λείπει, εκτός από το σπίτι των Ολυμπιακών Αγώνων, και ακόμα και το Παγκόσμιο Κύπελλο.

Αλλά αυτές οι αποτυχίες δεν σπάσει Evgeniya Dementeva - Ρώσοι εξακολουθούν να συνεχίζει την καριέρα του, σταθερά κατακτά το μετάλλιο για την ομάδα τόσο στην ευρωπαϊκή και στην παγκόσμια τουρνουά. Σε αυτό το σημείο στην Dementieva λογαριασμό - 14 χρυσά και ασημένια και 10 χάλκινα μετάλλια σε αγώνες σε διάφορα επίπεδα. Eugene κέρδισε το βραβείο τελευταία στην ιταλική φάση του Παγκοσμίου Κυπέλλου - στην κούρσα για 11 χιλιόμετρα, είναι η δεύτερη.