Νέα και ΚοινωνίαΔιασημότητες

Καριέρα παγκόσμιο τίτλο Λιούις Χάμιλτον

Lewis Hamilton - ο διάσημος Βρετανός οδηγός αγώνων στη Formula 1. Τώρα ήταν υπέρ της ομάδας, «Mercedes», η σύμβαση με την οποία ο πιλότος υπεγράφη το 2013. Lewis παντρεύτηκε. Ο Τύπος συχνά εμφανίστηκε φήμες για μια ρομαντική σχέση του Lewis Hamilton και η Rihanna, αλλά ο ίδιος ο οδηγός έχει επανειλημμένα δηλώσει ότι η διάσημη τραγουδίστρια εξοικειωμένοι με για μεγάλο χρονικό διάστημα, και είναι απλά φίλοι.

Πρόωρη σταδιοδρομία

Lewis γεννήθηκε το 1985. Στην ηλικία των 11, άρχισα καρτ, όπως και οι περισσότεροι οδηγοί στη Formula 1. Το 2001 πήρε μέρος στο Winter Series Formula Renault. Hamilton οδήγησε τέσσερις αγώνες και τερμάτισε τη συνολική 5η θέση, δεν κέρδισε κανένα μετάλλια.

Και το ντεμπούτο του πρωταθλήματος

Το 2007, στην πρώτη του κούρσα του Χάμιλτον κέρδισε το χάλκινο. Όλοι σοκαρίστηκαν βρετανικό ντεμπούτο. Αλλά αυτό ήταν μόνο η αρχή. Κατά το γκραν πρι Μαλαισίας ο Lewis Hamilton ήταν η δεύτερη, στη συνέχεια κέρδισε ασημένιο στο Μπαχρέιν, την Ισπανία και το Μονακό. Έκτο και το έβδομο στάδιο της Formula 1 πιλότοι άρχισαν να «χρυσό». Για πρώτη φορά στο ανώτατο στάδιο, Lewis πάτησε στον Καναδά, και τη δεύτερη φορά - στις Ηνωμένες Πολιτείες. Στη συνέχεια ο Hamilton κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στη Γαλλία και το Ηνωμένο Βασίλειο. Μετά από αυτό υπήρξε μια αποτυχία - 9η θέση στο Ευρωπαϊκό Grand Prix. Μετά την αποτυχία του Lewis Hamilton θα μπορούσε να κερδίσει αμέσως - το Grand Prix στο πιλοτικό Ουγγαρία έφερε το τρίτο χρυσό της καριέρας του.

Στη συνέχεια, κατά τη διάρκεια των τριών σταδίων του Βρετανού δεν θα μπορούσε να κερδίσει ακόμα μία φορά, μόνο μία φορά τερματίζοντας στην δεύτερη θέση. Στην Ιαπωνία, ο Lewis Hamilton κατάφερε να κερδίσει και πάλι. Το 16ο Grand Prix της σεζόν, η οποία έλαβε χώρα στην Κίνα, έγινε μια καταστροφή αθλητή. Ο πιλότος δεν ήταν σε θέση να τερματίσουμε τον αγώνα και περιπλέκουν τον αγώνα τους για τον τίτλο. Στον τελευταίο αγώνα της σεζόν σε μία από τις γωνίες του Χάμιλτον αυτοκινήτου αδιέξοδο. Ως αποτέλεσμα, τερμάτισε στην έβδομη θέση, η οποία δεν του επέτρεπε να γίνει ο πρωταθλητής της σεζόν ντεμπούτο Formula 1 του.

Αλλά το πρωτάθλημα των Βρετανών δεν χρειάζεται να περιμένουν πολύ. ήταν σε θέση την επόμενη σεζόν για να κερδίσει την Formula 1. Μετά τη νίκη στην Αυστραλία, ο Lewis πήρε την 5η θέση στη Μαλαισία, ήταν στην 13η θέση στο Μπαχρέιν. Μετά από αυτό, ήταν σε θέση να επιστρέψει στο βάθρο. 3ο, 2ο και τον 1ο οδηγό έλαβε χώρα στην Ισπανία, την Τουρκία και το Μονακό, αντίστοιχα. Μετά την αποχώρησή του κατά τη διάρκεια του Grand Prix του Καναδά και 10η θέση για τα στάδια στη Γαλλία, Χάμιλτον ήταν σε θέση να κερδίσει 4 βάθρα, 2 εκ των οποίων ήταν χρυσά, πέντε επόμενες κούρσες. τελευταία νίκη του στο πρωτάθλημα, ο Lewis πήρε στην Κίνα. 98 πόντους επέτρεψε στους Βρετανούς να κερδίσει τη γενική κατάταξη.

Το δεύτερο και το τρίτο πρωτάθλημα

Οι ακόλουθες πέντε σεζόν με τον Lewis Hamilton δεν είχε αναπτυχθεί. Τελείωσε η σεζόν τέταρτο τρεις φορές και πέμπτο δύο φορές. Μόνο 5 εποχές δρομέας ήταν σε θέση να κερδίσει 13 νίκες. Το 2014, Hamilton ήταν σε θέση να επανακτήσει τον τίτλο του Τύπου 1.

Το Grand Prix της Αυστραλίας, ο Lewis δεν ήταν σε θέση να φτάσετε στο τέλος, αλλά στη συνέχεια σημείωσε 4 νίκες στη σειρά. Στο έκτο στάδιο, το οποίο έλαβε χώρα στο Μονακό, ο Χάμιλτον ήταν η δεύτερη. Στον Καναδά, ο ίδιος δεν ήταν σε θέση να τελειώσει η δεύτερη φορά αυτή τη σεζόν. Τότε υπήρχε η Αυστριακή Grand Prix, όπου ο Lewis Hamilton κέρδισε το ασημένιο μετάλλιο. Μια άλλη νίκη κερδήθηκε στην πατρίδα του Ηνωμένου Βασιλείου, που ακολουθείται από 3 τρίτες θέσεις. Στο Βέλγιο, οι Βρετανοί για άλλη μια φορά πήγε εκτός πίστας, αλλά στη συνέχεια ήταν σε θέση να κερδίσει τα 6 βήματα των 384 σημείων 7. Χάμιλτον έκανε το διπλό πρωταθλητής στην Formula 1.

Ένα χρόνο αργότερα, κέρδισε το Formula 1 για δεύτερη συνεχόμενη φορά, σημειώνοντας 10 νίκες. Σε δύο Βρετανοί σεζόν μόνο μία φορά δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο, αν όχι να λάβει υπόψη την κούρσα, στην οποία δεν είχε τελειώσει. Την περασμένη σεζόν, ο Βρετανός έχει κερδίσει 10 στάδια και τερμάτισε δεύτερος στην κατάταξη. Αυτό το έτος, ο Lewis Hamilton βρίσκεται στην 2η θέση μετά από 4 στάδια.

Copyright © 2018 el.unansea.com. Theme powered by WordPress.