Αθλητισμός και FitnessΕξωτερική Σπορ

Rozhkov Sergey: φωτογραφία, βιογραφία

Rozhkov Σεργκέι - γνωστό ρωσικό Biathlete, κόσμου και πρωταθλήτρια Ευρώπης, πολλαπλές νικητής του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Ένας από τους εκπροσώπους του αστεριού της εθνικής ομάδας. Η κορυφή της επιτυχίας του ήρθε στο τέλος του 90ου - αρχές της δεκαετίας του 2000.

Νωρίς στην καριέρα του

Rozhkov Sergey γεννήθηκε στο Μουρμάνσκ, 1 Απριλίου του 1972. Μετά το σχολείο εισήλθε στον Αρκτικό Murmansk State University.

Με 12 χρόνια άρχισε να ενδιαφέρεται για σκι τον αθλητισμό και να έχουν την μεγαλύτερη ηλικία τελικά ήρθε στο δίαθλο. Στο 24, έγινε μέλος της ρωσικής εθνικής ομάδας. Το 1995, η πρώτη φορά που έστειλε στο Παγκόσμιο Κύπελλο. Ντεμπούτο για Rozhkov γίνεται στάδιο Όστερσουντ της Σουηδίας σε κάθε αγώνα. Rozhkov Σεργκέι κατέχει αυτοπεποίθηση στον αγώνα για την debutant, και καταλήγει ότι στην 15η θέση.

Ήδη την επόμενη εκκίνηση έφερε αθλητή πρώτο χτύπημα στην πρώτη δεκάδα του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Στο σπριντ Rozhkov παίρνει την 7η θέση. Μετά την επίσκεψη άλλα τρία στάδια, Biathlete φέρει συνολικά 8 αγώνες και περιλαμβάνεται στη σύνθεση του τεχνικού τιμ για το Παγκόσμιο Κύπελλο.

πρώτο μετάλλιο

Το 1996, ο διαγωνισμός πραγματοποιήθηκε στο Ruhpolding, Γερμανία. Είναι σε αυτό το αθλήτρια του Παγκοσμίου Κυπέλλου παρουσίασαν εντυπωσιακά επιτυχές αποτέλεσμα. Στον αγώνα της ομάδας Rozhkov Σεργκέι Leonidovich συμμετέχει μαζί με πιο έμπειρους Viktorom Maygurovym, Vladimirom Drachevym και Pavlom Muslimovym. Σήμερα, αυτό το είδος του διάθλου απομακρύνονται από τις μεγάλες διοργανώσεις. Χαρακτηριστικό του αγώνα είναι ότι η απόσταση Αποστέλλεται μια φορά όλοι οι αθλητές. Στον τερματισμό μεταξύ του ηγέτη και την τελευταία ομάδα στην απόσταση δεν πρέπει να υπερβαίνει τα 50 μέτρα ή 15 δευτερόλεπτα. Σε αντίθετη περίπτωση, η ομάδα λαμβάνει λεπτά ποινής.

Ρωσική ομάδα στον αγώνα με επιτυχία, επιτρέποντας μόνο 2 δεσποινίδες. Ωστόσο, οι Λευκορώσοι γυρίστηκε εξ ολοκλήρου χωρίς σφάλμα. Ως εκ τούτου, Rozhkov Σεργκέι κέρδισε μόνο ένα ασημένιο μετάλλιο. Τελική ανεκτέλεστο υπόλοιπο ανήλθε σε λίγο περισσότερο από 32 δευτερόλεπτα.

Κατά την πρώτη φάση του Κυπέλλου μετά το Παγκόσμιο Κύπελλο Rozhkov κερδίζει την πρώτη νίκη. Στην στέμμα του, το ατομικό αγώνα, έρχεται στη γραμμή του τερματισμού πρώτος.

Ωστόσο, το τέλος της σεζόν αποδείχθηκε να λιπαίνονται. Μετά την πρώτη νίκη Rozhkov Σεργκέι ήρθε για πρώτη φορά την 50η στο σπριντ, και το επόμενο στάδιο στην αυστριακή Hohfiltsine έγινε 45η σε κάθε αγώνα και 36η στο σπριντ.

Ως εκ τούτου, στην εποχή Rozhkov είχε 13 αγώνες στην κατάταξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου, σημείωσε 122 πόντους, τερματίζοντας στην 13η θέση.

κύπελλο νίκη

Την επόμενη σεζόν Rozhkov πέρασε λιγότερο με επιτυχία, τρεις φορές για να φτάσουν στο βάθρο, καταλαμβάνοντας την τρίτη θέση με συνέπεια. Το αποτέλεσμα αυτό επιτεύχθηκε σε μια σκυταλοδρομία στο Holmenkollen, στον αγώνα της ομάδας στο Ruhpolding και την ατομική κούρσα στην ιταλική Antholz. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της σεζόν πραγματοποιήθηκε 19 Sergey Rozhkov. Δίαθλο γίνει πολύ πιο επιτυχής στην επόμενη σεζόν. Κέρδισα το ρελέ στη φινλανδική Kontiolahti και τελείωσε τη σεζόν στην 10η θέση.

Χρυσή εποχή

Η πιο επιτυχημένη για Rozhkov ήταν η εποχή του 2004/2005. Σχεδόν οι μισοί από τους αγώνες στους οποίους συμμετείχε, βρέθηκε στο βάθρο. Ξεκίνησα με το χάλκινο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία στο Νορβηγικό Μπέιτοστολεν.

Rozhkov κυκλοφόρησε στις αρχές του 30 αγώνες, η αλήθεια ήταν σε θέση να κερδίσει μόνο μία φορά. Victoria πήρε μια Biathlete στο σπριντ στην ιταλική Τσεζάνα Σαν Sicario. Επτά φορές κέρδισε το αργυρό μετάλλια και 6 χάλκινα μετάλλια και πάλι. Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της περιόδου Rozhkov σκόραρε 656 πόντους, να γίνει ο πέμπτος στη γενική του Παγκοσμίου Κυπέλλου.

Σε αυτή την εποχή, τη δεύτερη θέση μετά συμπατριώτη Σεργκέι Chepikova, η τρίτη ήταν Γάλλος Rafael Puare, η δεύτερη - η Γερμανική Sven Fischer και κέρδισε το μεγάλο νορβηγικό Ole Einar Bjoerndalen. Rozhkov για την απόδοση σε αυτό το Παγκόσμιο Κύπελλο ήταν η πιο επιτυχημένη της καριέρας του.

Ντεμπούτο στους Ολυμπιακούς Αγώνες

Όπως για κάθε αθλητή, το πιο σημαντικό διαγωνισμό για Rozhkov γίνει Ολυμπιακά αθλήματα. Για πρώτη φορά να φτάσουμε σε αυτό το φεστιβάλ του αθλητισμού biathletes απέτυχε το 2002. Αθλητικό Φόρουμ που πραγματοποιήθηκε στις ΗΠΑ, Salt Lake City.

Ένα πλήρες μέλος της ρωσικής ομάδας ήταν Σεργκέι Rozhkov. Η βιογραφία του συμπληρώνεται από ένα άλλο αξιοσημείωτο σελίδα. Όντας ένας αθλητής της βασικής δομής, Rozhkov ξεκίνησε με εμφανίσεις σε κάθε αγώνα. Έχει σαφώς εργαστεί σε όλα τα σύνορα, δεν επιτρέπει μια ενιαία δεσποινίδα. Ωστόσο, πολλά έχουν παραχωρηθεί σε διεκδικητές. Είναι απαραίτητο να πούμε ότι ο πρωταθλητής σε αυτήν την πειθαρχία στους Ολυμπιακούς Αγώνες, η νορβηγική Ole Einar Bjoerndalen, δύο φορές απέτυχε να χτυπήσει το στόχο. Rozhkov, μη έχοντας λάβει καμία λεπτά ποινή, πήρε μόνο 12η θέση. Το προκύπτον υστέρηση ήταν 2 λεπτά 40 δευτερόλεπτα.

Μια άλλη πειθαρχία έχει γίνει ένα σπριντ. Εδώ Rozhkov ό, τι αποδείχθηκε χειρότερα, έκανε ένα ατυχές σφάλμα στη γραμμή βολής, ήρθε στη γραμμή του τερματισμού μόλις 51 μέτρα. Σε περαιτέρω αγώνα αναζήτηση για τα μετάλλια που σίγουρα δεν αναμένεται.

Το κυνηγητό για την επίτευξη Rozhkov πήγε γρήγορα, αλλά έκανε ένα λάθος στην πρώτη στροφή. Ωστόσο, εκπλήρωσε σαφώς το υπόλοιπο τριών, ήταν σε θέση να βελτιώσει σημαντικά την τελική τους θέση, κινείται πάνω από το 51 ο έως 27 η θέση.

Το τελικό ήταν η αρχή του ρελέ. Rozhkov έτρεχε κατά το δεύτερο στάδιο. Το πρώτο σε απόσταση αριστερά Victor Maygurov. Σιγουριά πέρασε ένα τμήμα της διαδρομής, παρέδωσε τη σκυτάλη στο βαθμό ηγέτη Rozhkov, αλλά το πλεονέκτημα Σεργκέι δεν θα μπορούσε να κρατήσει. Πρώτα έκανε 2 λείπει σε επιρρεπείς, στη συνέχεια, ένα άλλο σε όρθια θέση. Έχω χάσει κάθε πλεονέκτημα και να περάσει τη σκυτάλη στο συμπαίκτη του Σεργκέι Chepikova μόνο 5. Και Chepikov και Pavel Rostovtsev ακολούθησε επίσης δεν λειτουργούν χωρίς ατέλειες, έχασε ένα διπλό 6 φορές. Το αποτέλεσμα - 4η ομάδα θέση στο ρελέ.

Ολυμπιακοί Αγώνες στο Τορίνο

Για άλλη μια φορά αποδώσει στο αθλητή Ολυμπιακών Αγώνων απέτυχε μετά από 4 χρόνια στο Τορίνο. Αυτοί οι αγώνες δεν είναι στην καλύτερη φόρμα ήρθε Σεργκέι Rozhkov. Φωτογραφίες αθλητής δήλωσε ότι η εποχή δεν είναι εύκολο. Στο Παγκόσμιο Κύπελλο στο δίαθλο ήταν μόνο ένα βάθρο - τη δεύτερη θέση στο ρελέ. Ως εκ τούτου, στους Ολυμπιακούς Αγώνες, πήρε μέρος σε ένα μόνο αγώνα - τη μάζα αρχή.

Τελική Rozhkov να ξεκινούν από τους Ολυμπιακούς Αγώνες έλαβαν χώρα 25 του Φεβρουαρίου, 2006. Τα δύο πρώτα Εξωτερικών Σεργκέι πέρασε χωρίς σφάλμα, δεν επιτρέπει μια ενιαία δεσποινίδα. Ωστόσο, τα γυρίσματα από όρθια θέση, όπως συμβαίνει συχνά, θα αθροίζονται αθλητή. Για έχασε μια φορά την τρίτη και την τέταρτη γραμμή του πυρός, Rozhkov αποκλείεται ο ίδιος από τη λίστα των υποψηφίων για την υψηλότερη θέση. Ως αποτέλεσμα - μόνο την 20η θέση με χρονική υστέρηση 1 λεπτό 49 δευτερόλεπτα από τη νίκη της Γερμανίας Michael Greis.

Rozhkov σταδιοδρομία έληξε το 2008. Κατά την τελευταία σεζόν στο Παγκόσμιο Κύπελλο, πέρασε μόνο τρεις αγώνες.

Copyright © 2018 el.unansea.com. Theme powered by WordPress.