Αθλητισμός και FitnessΠολεμικές Τέχνες

Αμερικανός πυγμάχος Γουάιλντερ: η ζωή και τα επιτεύγματα του

Μέχρι σήμερα, ο κόσμος δεν είναι τόσο μονομαχία, η οποία κατά τη διάρκεια της σταδιοδρομίας του μποξ δεν πάρετε μια ενιαία ήττα. Ένας από αυτούς τους άνδρες, οι οποίοι μέχρι σήμερα στην «απώλειες» είναι μηδέν, είναι ένας πυγμάχος Deontey Uaylder, για την οποία θα μιλήσουμε αναλυτικά σε αυτό το άρθρο.

στιγμές βιογραφία

Η τρέχουσα παγκόσμια πρωταθλήτρια γεννήθηκε στις Ηνωμένες Πολιτείες πριν από 31 χρόνια, ή για να είμαι πιο ακριβής, 22 Οκτωβρίου 1985. πατρίδα του είναι σε Tuscaloosa, το οποίο βρίσκεται στην πολιτεία της Αλαμπάμα. Αξίζει να σημειωθεί ότι, όντας ήδη ένας πλούσιος άνθρωπος, πυγμάχος Γουάιλντερ δεν άλλαξε τον τόπο μόνιμης κατοικίας, αν και θα μπορούσε να το κάνει. Με την ευκαιρία, αρχικά ένας αθλητής δεν θέλει να box και σχεδιάζει να συνδέσει τη μοίρα τους με το μπάσκετ ή το αμερικανικό ποδόσφαιρο, αλλά μετά η κόρη του γεννήθηκε, έχει μια σοβαρή ασθένεια του μυοσκελετικού συστήματος, ο ίδιος εξακολουθεί να αποφάσισε να επικεντρωθεί στην πυγμαχία ως άθλημα, η οποία είναι σε θέση να τον φέρει μεγάλη οικονομική απόδοση.

ερασιτεχνική καριέρα

Ως ένας πυγμάχος Γουάιλντερ έγινε μόλις το 2005 και μέσα σε λίγα χρόνια ήταν σε θέση να επιτύχει καλά αποτελέσματα στους ερασιτέχνες. Το 2007 κέρδισε το αναγνωρισμένου κύρους τουρνουά που ονομάζεται «χρυσά γάντια». Επίσης, κατάφερε να κερδίσει ένα εθνικό πρωτάθλημα και την πατρίδα τους. Και το 2008, η ομάδα των ΗΠΑ έφτασε στη συνεδρίαση του αγώνα με τη ρωσική εθνική ομάδα στο Νοβοσιμπίρσκ, όπου νωρίς έχασε Evgeny Romanov. Ωστόσο, την ίδια χρονιά, ένας νεαρός πυγμάχος Γουάιλντερ ήταν σε θέση να ξεπεράσει έναν έμπειρο Rahima Chahkieva, ο οποίος αργότερα έγινε ο νικητής των Ολυμπιακών Αγώνων στο Πεκίνο. Η ίδια Deontay είναι ένα χάλκινο μετάλλιο από τους Θερινούς Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου.

Μάχες σε επαγγελματικό επίπεδο

αγώνα το ντεμπούτο του στο φιλο-αμερικανική δαχτυλίδι που πραγματοποιήθηκε 15 Νοεμβρίου του 2008, έγινε ο πρώτος αντίπαλος του ΗΤΑΝ Koks, τα οποία ήταν σε θέση να χτυπήσει στο δεύτερο τριών λεπτών. Ακολούθησε η επιτυχημένη σειρά των 31 στις αρχές νίκες, καθένα από τα οποία έπεσαν σε πρώτους γύρους (Deontay διεξάγεται σε τέσσερις γύρους των αγώνων). Είναι αλήθεια σε μια μονομαχία με τον Χάρολντ Skonersom πυγμάχος Γουάιλντερ και κατάφερε να πάρει χτύπησε κάτω, αλλά στη συνέχεια κέρδισε.

Η πρώτη ζώνη πρωταθλήματος

Τον Δεκέμβριο 2012 Deontay περπάτησε στο δαχτυλίδι για να αγωνιστεί με εκείνους που δεν αλλοιώσεις κατά τη στιγμή Kelvin τιμή. Ξεκινήστε μια μάχη ξημέρωσε μετριέται ως δύο μαχητές μέγεθος ο ένας τον άλλο. Ωστόσο, στον τρίτο γύρο, Γουάιλντερ χτύπησε ένα ισχυρό δικαίωμα σταυρό, μετά την οποία ο αντίπαλός του ήταν σε ένα βαθύ νοκ-άουτ. Έτσι, Deontay έλαβε ιμάντα ηπειρωτική Αμερική πρωτοπόρος από το WBC.

Μάχη με Liakhovich

Τον Αύγουστο του 2013, είχε μια μάχη με Deontay εκπρόσωπος της Λευκορωσίας Sergeem Lyahovichem. Ρεάλ διήρκεσε λιγότερο από ένα γύρο. Γουάιλντερ έχει αναγκάσει τον αντίπαλο να τραβήξει πάνω στα σχοινιά, και υπάρχουν κυριολεκτικά βομβαρδίστηκαν σκληρό χτύπημα νοκ-άουτ με το δεξί χέρι. Νοκ-άουτ ήταν τόσο βαρύ που Liakhovich άρχισε να συνταράσσω, και οι γιατροί έφεραν το φορείο με το δαχτυλίδι, το οποίο τελικά δεν ήταν αναγκαία, καθώς η Λευκορωσίας κατάφερε να σηκωθεί και να φύγει από τον τόπο της μάχης για τη δική τους.

Προκριματικά μάχη

Την άνοιξη του 2014 γνώρισε τον αμερικανικό συμπατριώτη του Malik Scott στη μάχη για το δικαίωμα να λάβουν ένα επίσημο αμφισβητία για τον παγκόσμιο τίτλο. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι δύο αθλητές αγώνας διήρκεσε μόλις 96 δευτερόλεπτα και προκάλεσε πολλές διαφωνίες. Και όλα αυτά επειδή ο Scott ήταν νοκ άουτ, και πολλοί αισθάνθηκαν την αποτυχία της προσομοίωσης από την πλευρά του. Ωστόσο, όπως λέει και η παροιμία, όλοι αγαπούν τον νικητή, και Γουάιλντερ είχε την ευκαιρία να συναντηθεί με την τρέχουσα ώρα πρωταθλητής Bermeynom bermane Stiverne.

Ο νέος πρωταθλητής

Σε μια μονομαχία με τον Καναδό Deontay πρώτη φορά στην καριέρα του μποξ πήγε την πλήρη απόσταση των 12 γύρων. Η ίδια μάχη υπαγορεύτηκε από την αμερικανική, ο οποίος ήταν σε θέση να επιβάλουν την τακτική του πρωταθλητή. Όπως αποδείχθηκε, Γουάιλντερ πέρασε παλεύοντας με ένα τραυματισμένο χέρι και καταστραφεί το δεξί του μάτι.

προστασία Belt στον αγώνα «Deontey Uaylder εναντίον Chris Arreola» φόρεσε εθελοντική και ήταν η τέταρτη στη «Bronze Bomber». Ήδη στον τέταρτο γύρο του πλειοδότη χτυπήθηκε κάτω, αλλά ο πρωταθλητής ήταν σε καμία βιασύνη να τον χτυπήσει έξω. Και όμως, μετά τον όγδοο γύρο Chris αρνήθηκε να συνεχίσει τον αγώνα.

Deontey Uaylder, η τελευταία μάχη που έφερε σοβαρό τραυματισμό, σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των γιατρών, δεν θα αφήσει το δαχτυλίδι μέχρι το τέλος του 2016.

Copyright © 2018 el.unansea.com. Theme powered by WordPress.